مشاوره ، فروش و اجرای کلیه سیستم های امنیتی ، حفاظتی ، هوشمند سازی ، دزدگیر اماکن ، خدمات شبکه و اینترنت

اینترنت وایرلس و ADSL

اینترنت وایرلس و ADSL
اینترنت وایرلس و ADSL
اینترنت وای فای ، مخفف عبارت Wireless Fidelity است و نحوه کارکرد آن مشابه Bluetooth است یا به عبارت بهتر یکی از استانداردهای Bluetooth به شمار می آید.
از انواع اتصال با سیم می توان ADSL، کابل، و فیبر نوری را نام برد.این نوع اتصال به اینترنت جنبه های مثبت فراوانی دارد از جمله قیمت ارزان و سرعت بالای آن است و غالبا در مکانهایی که امکان اتصال تجهیزات به وسیله‌ سیم به سرویس دهنده‌ اینترنت وجود دارد مانند خانه ها و … مورد استفاده قرار می گیرد.
گفتنی است این نوع ارتباط برای کاربران جذابیت بیشتری دارد چرا که بر پایه اینترنت بی سیم کار می کند و موجب می شود تا کاربران بتوانند در هر مکانی از طریق گوشی موبایل و Laptop به اینترنت متصل شوند.
به عبارت دیگر  اینترنت وای فای فناوری شبکه بیسیم است که برای اتصال رایانه ها و دستگاه های دیجیتالی از آن استفاده می‌شود.به وسیله‌ فناوری Wi-Fi می توان رایانه ها و دیگر دستگاه های دیجیتالی، مثل تلفن همراه، تبلت، دوربین دیجیتال، تلویزیون ، و … را بدون سیم به یکدیگر متصل کرد و یک شبکه بی سیم ایجاد کرد.
برای ایجاد یک شبکه Wi-Fi غالبا از دستگاهی به نام Router استفاده می شود.اگر Router به اینترنت متصل شود می تواند اتصال اینترنت را در شبکه ای که خود ایجاد کرده به اشتراک بگذارد و دیگر دستگاه ها را نیز به اینترنت متصل کند.
اما نکته ای که در این قسمت قابل توجه می باشد این است که مدیریت شبکه ای که توسط Router ایجاد می‌شود در دست صاحب دستگاه است و او می تواند برای اتصال به شبکه رمز تعیین کند و یا تنها به دستگاه های خاصی اجازه دسترسی به شبکه‌ را بدهد.
گروه مهندسی پارس با اخذ نمایندگی شرکت های اینترنتی عصر انتقال داده ها ، آسیاتک و عرفان نت(پیشگامان) قادر به سرویس دهی به مشترکین گرامی میباشد.