فروشگاه تمام عرض

نکات قابل توجه در بازیابی فایل حذف شده

 • اگر ناخواسته باعث حذف یک فایل شدید، هیچ اطلاعات تازه‌ای بر روی دیسک یا دستگاه، ذخیره نکنید. برای مثال اگر حافظه مورد نظر هارد است و در درایو C فایلی را گم کرده‌اید، هیچ فایلی بر روی این درایو ذخیره نکنید. ذخیره کردن فایل جدید می تواند ریکاوری اطلاعات را با شکست مواجه کند.
 • اگر حافظه از دست رفته شما حاوی اطلاعات بسیار مهمی می باشد، پیش از آنکه شروع به بازیابی کنید، حتماً یک نسخه پشتیبان کامل از آن تهیه نمایید؛ حتی اگر هیچ پارتیشنی نداشته یا به صورت خام است.

 

دلایل بازیابی اطلاعات فلش

اختلالات گوناگونی باعث ایجاد خرابی در فلش مموری می شود. زمانی که فلش را به سیستمی وصل می نمایید ولی هیچ پاسخی مبنی بر فعالیت فلش دریافت نمی کنید. در این حالت مسلما به بازیابی اطلاعات فلش نیاز دارید، چرا که یا فلش نیم سوز شده یا اطلاعات داخل آن به دلایل نامعلومی از بین رفته است. در این مطلب به برخی از علت های بروز این مشکلات اشاره شده است :

 • ورود ویروس هایی که منجر به تشکیل shortcut می شوند
 • نفوذ مایعات به درون فلش
 • پاکسازی ناخواسته فلش (فرمت ناگهانی)
 • وارد شدن ضربات سخت به فلش
 • حجم بالای اطلاعات و عدم لود شدن فلش
 • وجود بدسکتور در فلش
 • اختلال در پین های اتصال
 • وجود شکستگی در رابط اتصال به کامپیوتر
 • سوختگی یا نیم سوز شدن کنترلر فلش مموری
 • اختلالات سخت افزاری در فلش مثل اختلال در خازن یا فیوز
 • شکستگی در بورد اصلی فلش مموری
 • ویروسی شدن فلش مموری

برخی از این مشکلات به راحتی قابل حل می باشند و می توان با برطرف کردن آنها انتظار فعالیت دوباره از فلش داشت ولی برخی دیگر که نهایتا منجر به سوختن یا نیم سوز شدن فلش مموری می شوند، دیگر برطرف نمی شود. با این وجود در این حالت نیز بازیابی اطلاعات فلش امکان پذیر می باشد.

باید به یاد داشته باشیم که بازیابی اطلاعات فلش زمانی ممکن است که بورد اصلی در صحت و سلامت کامل باشد. همچنین اگر هیچ یک از راه های بازیابی را بلد نیستید یا ممکن است در حین انجام آن دچار اشتباه شوید، فلش خود را به یک تکنسین حرفه ای با دانش کافی بسپارید. شاید در این حالت اطلاعات بیشتری از فلش شما بازیابی شود.

بازیابی فایل های ازدست رفته گوشی اندروید

ویژگی خوبی که گوشی های اندرویدی دارند این است که از طریق قابلیت اضافه کردن مموری کارت می توان همواره از اطلاعات و فایل های گوشی، نسخه پشتیبان تهیه کرد. البته این به معنای حذف نشدن فایل ها نیست چراکه شما اطلاعات خود را تنها می توانید روی رم و یا روی گوشی ذخیره کنید و گاهی ممکن است اشتباهاً باعث حذف یک پوشه یا حتی فرمت کردن رم شوید. بنابراین چنانچه بخواهید از رم به عنوان نسخه پشتیبان استفاده کنید باید آن را از گوشی خارج کنید و در جای دیگری نگهداری کنید. با این حال همواره امکان حذف شدن فایل ها در گوشی اندروید وجود دارد.

از این نظر برای بازیابی فایل های ازدست رفته گوشی با سیستم اندروید روش های نرم افزاری و سخت افزاری به کار گرفته می شود. در صورتی که فایل های از دست رفته اهمیت بالایی داشته باشند، آنگاه از طریق ابزار مخصوصی به نام PC3000 برای بازیابی اطلاعات گوشی اندروید استفاده خواهد شد. اما اگر اطلاعات از بین رفته چندان مهم نباشند، از نرم افزارهای تخصصی برای ریکاوری فایل های از دست رفته گوشی استفاده می شود. کارشناسان مرکز سخت افزار ایران، با توجه به نیاز و درخواست شما، از یکی از روش های سخت افزاری یا نرم افزاری جهت بازیابی فایل های شما استفاده خواهند کرد.

بازیابی فایل های ازدست رفته گوشی آی او اس

همانطور که می دانید گوشی های اپل که دارای سیستم عامل IOS هستند، حافظه جانبی نداشته و تنها از حافظه داخلی برخوردار می باشند. بنابراین ریکاوری اطلاعات در آنها تنها از طریق حافظه داخلی یا هارد گوشی امکان‌پذیر می باشد. اطلاعات حذف شده گوشی اپل را می توان از طریق نرم افزارها و برنامه‌های جانبی متعددی که در بازار موجود هستند ریکاوری کرد.

البته میزان موفقیت ریکاوری با استفاده از این نرم افزارها متفاوت بوده و در برخی از مواقع عمل بازیابی با شکست مواجه می‌شود. سرویس آی کلود اپل نیز، راه دیگری برای بازیابی فایل های ازدست رفته گوشی با سیستم آی او اس است. شرط بازیابی در این روش این است که بیش از ۳۰ روز از زمان حذف شدن فایل نگذشته باشد. اما مناسب ترین راهکار برای بازیابی اطلاعات از دست رفته گوشی اپل، استفاده از نرم افزارها و تجهیزات سخت افزاری تخصصی است. البته برای این کار باید به مراکزی که این تجهیزات را در اختیار دارند مراجعه کنید.

در صورت وجود هر گونه پرسش در ارتباط با خدمات بازیابی اطلاعات از طریق راه‌های ارتباطی درج شده در ذیل این صفحه با ما تماس گرفته و اطلاعات لازم را کسب نمایید:

۰۷۱-۳۲۳۶۲۳۴۷

۰۹۳۳۷۱۱۹۱۰۶

۰۹۳۵۷۱۱۹۱۰۶

شروع به تایپ کنید و برای جستجو وارد شوید

سبد خرید